Jump to content

Davideşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Davideşti
Popullsia
 • Gjithsej2.950

Davideşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2950 banorësh dhe sipërfaqe 41.87 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Conteşti, Davideşti, Voroveni.