Dobreşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobreşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Dobreşti (Argeş) is located in Rumania
Dobreşti (Argeş)
Dobreşti (Argeş)

Koordinatat: 44°56′0″V 24°28′0″L / 44.93333°V 24.46667°L / 44.93333; 24.46667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.11 [1] km2
Popullsia 1795 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Dobreşti dhe Fureşti
Koordinatat 44° 56′ 0″ Veri

24° 28′ 0″ Lindje

Dobreşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1795 banorësh dhe sipërfaqe 39.11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Dobreşti dhe Fureşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)