Ungheni (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ungheni (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Ungheni (Argeş) is located in Rumania
Ungheni (Argeş)
Ungheni (Argeş)

Koordinatat: 44°30′0″V 24°58′0″L / 44.50000°V 24.96667°L / 44.50000; 24.96667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 75.00 [1] km2
Popullsia 3416 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Colţu, Goia, Grăujani, Humele, Satu Nou, Ungheni
Koordinatat 44° 30′ 0″ Veri

24° 58′ 0″ Lindje

Ungheni (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3416 banorësh dhe sipërfaqe 75.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Colţu, Goia, Grăujani, Humele, Satu Nou, Ungheni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)