Jump to content

Ungheni (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ungheni (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej3.416

Ungheni (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3416 banorësh dhe sipërfaqe 75.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Colţu, Goia, Grăujani, Humele, Satu Nou, Ungheni.