Jump to content

Mioarele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mioarele
Popullsia
 • Gjithsej1.812

Mioarele është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1,812 banorësh dhe sipërfaqe 32.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Aluniş, Chilii, Coceneşti, Foleşti, Măţău, Suslăneşti.