Mioarele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mioarele
Komunë
Vendndodhja
Mioarele is located in Rumania
Mioarele
Mioarele

Koordinatat: 45°15′0″V 24°39′0″L / 45.25000°V 24.65000°L / 45.25000; 24.65000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.00 [1] km2
Popullsia 1,812 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Aluniş, Chilii, Coceneşti, Foleşti, Măţău, Suslăneşti
Koordinatat 45° 15′ 0″ Veri

24° 39′ 0″ Lindje

Mioarele është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1,812 banorësh dhe sipërfaqe 32.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Aluniş, Chilii, Coceneşti, Foleşti, Măţău, Suslăneşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)