Ciofrângeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ciofrângeni
Komunë
Vendndodhja
Ciofrângeni is located in Rumania
Ciofrângeni
Ciofrângeni

Koordinatat: 45°15′0″V 24°38′0″L / 45.25000°V 24.63333°L / 45.25000; 24.63333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.35 [1] km2
Popullsia 2564 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Burcuşi, Ciofrângeni, Lacurile, Piatra, Schitu Matei
Koordinatat 45° 15′ 0″ Veri

24° 38′ 0″ Lindje

Ciofrângeni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2564 banorësh dhe sipërfaqe 43.35 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Burcuşi, Ciofrângeni, Lacurile, Piatra, Schitu Matei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)