Jump to content

Beleţi-Negreşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Beleţi-Negreşti
Popullsia
 • Gjithsej1,853

Beleţi-Negreşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.853 banorësh dhe sipërfaqe 49,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Beleți, Lențea, Negrești dhe Zgripcești.