Beleţi-Negreşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beleţi-Negreşti
Komunë
Vendndodhja
Beleţi-Negreşti is located in Rumania
Beleţi-Negreşti
Beleţi-Negreşti

Koordinatat: 44°54′0″V 25°5′0″L / 44.90000°V 25.08333°L / 44.90000; 25.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49,00 [1] km2
Popullsia 1.853 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Beleți, Lențea, Negrești dhe Zgripcești
Koordinatat 44° 54′ 0″ Veri

25° 5′ 0″ Lindje

Beleţi-Negreşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.853 banorësh dhe sipërfaqe 49,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Beleți, Lențea, Negrești dhe Zgripcești.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)