Pietroşani (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pietroşani (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Pietroşani (Argeş) is located in Rumania
Pietroşani (Argeş)
Pietroşani (Argeş)

Koordinatat: 45°11′0″V 24°51′0″L / 45.18333°V 24.85000°L / 45.18333; 24.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5967 [1] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bădeşti, Găneşti, Pietroşani, Retevoieşti dhe Vărzăroaia.
Koordinatat 45° 11′ 0″ Veri

24° 51′ 0″ Lindje

Pietroşani (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5967 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bădeşti, Găneşti, Pietroşani, Retevoieşti dhe Vărzăroaia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)