Teiu (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teiu (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Teiu (Argeş) is located in Rumania
Teiu (Argeş)
Teiu (Argeş)

Koordinatat: 44°54′0″V 24°17′0″L / 44.90000°V 24.28333°L / 44.90000; 24.28333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.66 [1] km2
Popullsia 1556 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Leşile, Teiu Deal, Teiu Vale
Koordinatat 44° 54′ 0″ Veri

24° 17′ 0″ Lindje

Teiu (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1556 banorësh dhe sipërfaqe 44.66 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Leşile, Teiu Deal, Teiu Vale.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)