Dragoslavele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragoslavele
Komunë
Vendndodhja
Dragoslavele is located in Rumania
Dragoslavele
Dragoslavele

Koordinatat: 45°21′0″V 25°10′0″L / 45.35000°V 25.16667°L / 45.35000; 25.16667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 2534 [1] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Dragoslavele dhe Valea Hotarului
Koordinatat 45° 21′ 0″ Veri

25° 10′ 0″ Lindje

Dragoslavele është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2534 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Dragoslavele dhe Valea Hotarului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)