Jump to content

Nucşoara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nucşoara
Popullsia
 • Gjithsej1.562

Nucşoara është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1562 banorësh dhe sipërfaqe 437.09 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gruiu, Nucşoara, Sboghiţeşti, Slatina.