Şuici

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Şuici
Komunë
Vendndodhja
Şuici is located in Rumania
Şuici
Şuici

Koordinatat: 45°15′0″V 24°32′0″L / 45.25000°V 24.53333°L / 45.25000; 24.53333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.70 [1] km2
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Ianculeşti, Paltenu, Păuleni, Rudeni, Şuici and Valea Calului
Koordinatat 45° 15′ 0″ Veri

24° 32′ 0″ Lindje

Şuici është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2724 banorësh dhe sipërfaqe 34.70 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Ianculeşti, Paltenu, Păuleni, Rudeni, Şuici and Valea Calului.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)