Vlădeşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vlădeşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Vlădeşti (Argeş) is located in Rumania
Vlădeşti (Argeş)
Vlădeşti (Argeş)

Koordinatat: 45°9′0″V 24°55′0″L / 45.15000°V 24.91667°L / 45.15000; 24.91667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3185 [1] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Vladesti de Jos dhe Vladesti de Sus
Koordinatat 45° 9′ 0″ Veri

24° 55′ 0″ Lindje

Vlădeşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3185 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Vladesti de Jos dhe Vladesti de Sus.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)