Mihăeşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mihăeşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Mihăeşti (Argeş) is located in Rumania
Mihăeşti (Argeş)
Mihăeşti (Argeş)

Koordinatat: 45°2′0″V 24°14′0″L / 45.03333°V 24.23333°L / 45.03333; 24.23333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5977 [1] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Drăghici, Furnicoşi, Mihăeşti, Rudeni, Valea Bradului, Valea Popii and Văcarea
Koordinatat 45° 2′ 0″ Veri

24° 14′ 0″ Lindje

Mihăeşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5977 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Drăghici, Furnicoşi, Mihăeşti, Rudeni, Valea Bradului, Valea Popii and Văcarea.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)