Mozăceni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mozăceni
Komunë
Vendndodhja
Mozăceni is located in Rumania
Mozăceni
Mozăceni

Koordinatat: 44°34′0″V 25°10′0″L / 44.56667°V 25.16667°L / 44.56667; 25.16667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.43 [1] km2
Popullsia 2546 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Babaroaga, Dumbrăveni, Misei, Mozăceni, Ziduri
Koordinatat 44° 34′ 0″ Veri

25° 10′ 0″ Lindje

Mozăceni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2546 banorësh dhe sipërfaqe 82.43 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Babaroaga, Dumbrăveni, Misei, Mozăceni, Ziduri.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)