Oarja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oarja
Komunë
Vendndodhja
Oarja is located in Rumania
Oarja
Oarja

Koordinatat: 44°46′0″V 24°58′0″L / 44.76667°V 24.96667°L / 44.76667; 24.96667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.00 [1] km2
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Ceauşeşti dhe Oarja
Koordinatat 44° 46′ 0″ Veri

24° 58′ 0″ Lindje

Oarja është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2892 banorësh dhe sipërfaqe 39.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Ceauşeşti dhe Oarja.

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)