Jump to content

Oarja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Oarja
Popullsia
 • Gjithsej2.892

Oarja është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2892 banorësh dhe sipërfaqe 39.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Ceauşeşti dhe Oarja.