Jump to content

Vultureşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vultureşti (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej2.892

Vultureşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2892 banorësh dhe sipërfaqe 48.08 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Bârzeşti, Huluba, Vultureşti.