Vultureşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vultureşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Vultureşti (Argeş) is located in Rumania
Vultureşti (Argeş)
Vultureşti (Argeş)

Koordinatat: 45°3′0″V 25°5′0″L / 45.05000°V 25.08333°L / 45.05000; 25.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.08 [1] km2
Popullsia 2892 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Bârzeşti, Huluba, Vultureşti
Koordinatat 45° 3′ 0″ Veri

25° 5′ 0″ Lindje

Vultureşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2892 banorësh dhe sipërfaqe 48.08 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Bârzeşti, Huluba, Vultureşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)