Suseni (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suseni (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Suseni (Argeş) is located in Rumania
Suseni (Argeş)
Suseni (Argeş)

Koordinatat: 44°43′0″V 24°57′0″L / 44.71667°V 24.95000°L / 44.71667; 24.95000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.00 [1] km2
Popullsia 3149 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Burdeşti, Cerşani, Chirib, Găleşeşti, Pădureni, Ştefăneşti, Strâmbeni, Suseni, Ţuţuleşti
Koordinatat 44° 43′ 0″ Veri

24° 57′ 0″ Lindje

Suseni (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3149 banorësh dhe sipërfaqe 57.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Burdeşti, Cerşani, Chirib, Găleşeşti, Pădureni, Ştefăneşti, Strâmbeni, Suseni, Ţuţuleşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)