Hârtieşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hârtieşti
Komunë
Vendndodhja
Hârtieşti is located in Rumania
Hârtieşti
Hârtieşti

Koordinatat: 45°1′0″V 24°58′0″L / 45.01667°V 24.96667°L / 45.01667; 24.96667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.82 [1] km2
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Deaulu, Hârtieşti, Lespezi, Lucieni
Koordinatat 45° 1′ 0″ Veri

24° 58′ 0″ Lindje

Hârtieşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2103 banorësh dhe sipërfaqe 48.82 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Deaulu, Hârtieşti, Lespezi, Lucieni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)