Moşoaia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moşoaia
Komunë
Vendndodhja
Moşoaia is located in Rumania
Moşoaia
Moşoaia

Koordinatat: 44°48′0″V 24°46′0″L / 44.80000°V 24.76667°L / 44.80000; 24.76667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.90 [1] km2
Popullsia 4409 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Bătrâni, Ciocănăi, Dealul Viilor, Hinţeşti, Lăzăreşti, Moşoaia, Smeura
Koordinatat 44° 48′ 0″ Veri

24° 46′ 0″ Lindje

Moşoaia është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4409 banorësh dhe sipërfaqe 44.90 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Bătrâni, Ciocănăi, Dealul Viilor, Hinţeşti, Lăzăreşti, Moşoaia, Smeura.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)