Jump to content

Lereşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lereşti
Popullsia
 • Gjithsej4.898

Lereşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4898 banorësh dhe sipërfaqe 140.49 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Lereşti, Pojorata, Voineşti.