Boteni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boteni
Komunë
Vendndodhja
Boteni is located in Rumania
Boteni
Boteni

Koordinatat: 45°11′0″V 25°7′0″L / 45.18333°V 25.11667°L / 45.18333; 25.11667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24,06 [1] km2
Popullsia 2.603 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bălăbani, Boteni, Luncă, Muscel
Koordinatat 45° 11′ 0″ Veri

25° 7′ 0″ Lindje

Boteni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.603 banorësh dhe sipërfaqe 24,06 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bălăbani, Boteni, Luncă, Muscel.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)