Bradu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bradu
Komunë
Vendndodhja
Bradu is located in Rumania
Bradu
Bradu

Koordinatat: 44°47′0″V 24°54′0″L / 44.78333°V 24.90000°L / 44.78333; 24.90000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40,31 [1] km2
Popullsia 6.294 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Bradu de Jos, Bradu de Sus dhe Geamana
Koordinatat 44° 47′ 0″ Veri

24° 54′ 0″ Lindje

Bradu është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 6.294 banorësh dhe sipërfaqe 40,31 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Bradu de Jos, Bradu de Sus dhe Geamana.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)