Schitu Goleşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Schitu Goleşti
Komunë
Vendndodhja
Schitu Goleşti is located in Rumania
Schitu Goleşti
Schitu Goleşti

Koordinatat: 45°12′0″V 25°5′0″L / 45.20000°V 25.08333°L / 45.20000; 25.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.80 [1] km2
Popullsia 5041 [2] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Burneşti, Costiţă, Lăzăreşti, Loturi, Schitu Goleşti, Valea Pechii
Koordinatat 45° 12′ 0″ Veri

25° 5′ 0″ Lindje

Schitu Goleşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 5041 banorësh dhe sipërfaqe 25.80 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Burneşti, Costiţă, Lăzăreşti, Loturi, Schitu Goleşti, Valea Pechii.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)