Jump to content

Bogaţi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bogaţi
Popullsia
 • Gjithsej4,681

Bogaţi është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4.681 banorësh dhe sipërfaqe 70,40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Bîrloi, Bogaţi, Bojoci, Chiteşti, Dumbrava, Glîmbocel-Deal, Glîmbocelu, Suseni.