Rociu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rociu
Komunë
Vendndodhja
Rociu is located in Rumania
Rociu
Rociu

Koordinatat: 44°40′0″V 25°2′0″L / 44.66667°V 25.03333°L / 44.66667; 25.03333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 79.23 [1] km2
Popullsia 2693 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Gliganu de Jos, Gliganu de Sus, Rociu, Şerbăneşti
Koordinatat 44° 40′ 0″ Veri

25° 2′ 0″ Lindje

Rociu është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2693 banorësh dhe sipërfaqe 79.23 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gliganu de Jos, Gliganu de Sus, Rociu, Şerbăneşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)