Jump to content

Cuca (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cuca (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej2.206

Cuca (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2206 banorësh dhe sipërfaqe 50.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 14 fshatrave: Bălţata, Bărbălani, Cârceşti, Cotu, Crivăţu, Cuca, Lăunele de Sus, Măcăi, Măneşti, Sineşti, Stănicei, Teodoreşti, Valea Cucii, Vonigeasa.