Miroşi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miroşi
Komunë
Vendndodhja
Miroşi is located in Rumania
Miroşi
Miroşi

Koordinatat: 44°25′0″V 24°56′0″L / 44.41667°V 24.93333°L / 44.41667; 24.93333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.11 [1] km2
Popullsia 2672 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Miroşi dhe Surduleşti
Koordinatat 44° 25′ 0″ Veri

24° 56′ 0″ Lindje

Miroşi është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2672 banorësh dhe sipërfaqe 48.11 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Miroşi dhe Surduleşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)