Mălureni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mălureni
Komunë
Vendndodhja
Mălureni is located in Rumania
Mălureni
Mălureni

Koordinatat: 45°4′0″V 24°26′0″L / 45.06667°V 24.43333°L / 45.06667; 24.43333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.04 [1] km2
Popullsia 4458 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bunesti, Mălureni, Păuleasca, Topliţa, Zărnesti
Koordinatat 45° 4′ 0″ Veri

24° 26′ 0″ Lindje

Mălureni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4458 banorësh dhe sipërfaqe 107.04 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bunesti, Mălureni, Păuleasca, Topliţa, Zărnesti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)