Cotmeana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cotmeana
Komunë
Vendndodhja
Cotmeana is located in Rumania
Cotmeana
Cotmeana

Koordinatat: 44°36′0″V 24°45′0″L / 44.60000°V 24.75000°L / 44.60000; 24.75000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.60 [1] km2
Popullsia 2076 [2] banorë
Nr. fshatrave 14
Fshatrat Bascovele, Buneşti, Costeşti, Cotmeana, Dealu Pădurii, Drăgoleşti, Linteşti, Negreşti, Pieleşti, Sănduleşti, Spiridoni, Ursoaia, Vârloveni, Zamfireşti
Koordinatat 44° 36′ 0″ Veri

24° 45′ 0″ Lindje

Cotmeana është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2076 banorësh dhe sipërfaqe 74.60 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 14 fshatrave: Bascovele, Buneşti, Costeşti, Cotmeana, Dealu Pădurii, Drăgoleşti, Linteşti, Negreşti, Pieleşti, Sănduleşti, Spiridoni, Ursoaia, Vârloveni, Zamfireşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)
Kerk van Cotmeana.jpg