Sălătrucu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sălătrucu
Komunë
Vendndodhja
Sălătrucu is located in Rumania
Sălătrucu
Sălătrucu

Koordinatat: 45°20′0″V 24°31′0″L / 45.33333°V 24.51667°L / 45.33333; 24.51667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 137.00 [1] km2
Popullsia 2220 [2] banorë
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bocăniţa, Sălătrucu de Jos, Sălătrucu de Sus, Văleni
Koordinatat 45° 20′ 0″ Veri

24° 31′ 0″ Lindje

Sălătrucu është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2220 banorësh dhe sipërfaqe 137.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bocăniţa, Sălătrucu de Jos, Sălătrucu de Sus, Văleni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)