Brăduleţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brăduleţ
Komunë
Vendndodhja
Brăduleţ is located in Rumania
Brăduleţ
Brăduleţ

Koordinatat: 45°17′0″V 24°46′0″L / 45.28333°V 24.76667°L / 45.28333; 24.76667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48,52 [1] km2
Popullsia 1.918 [2] banorë
Nr. fshatrave 9
Fshatrat Alunisu, Brădetu, Brăduleţ, Cosaci, Galesu, Piatra, Slămnești, Uleni, Ungureni
Koordinatat 45° 17′ 0″ Veri

24° 46′ 0″ Lindje


Brăduleţ është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.918 banorësh dhe sipërfaqe 48,52 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 9 fshatrave: Alunisu, Brădetu, Brăduleţ, Cosaci, Galesu, Piatra, Slămnești, Uleni, Ungureni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)