Domneşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domneşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Domneşti (Argeş) is located in Rumania
Domneşti (Argeş)
Domneşti (Argeş)

Koordinatat: 45°12′0″V 24°50′0″L / 45.20000°V 24.83333°L / 45.20000; 24.83333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.84 [1] km2
Popullsia 3229 [2] banorë
Nr. fshatrave një
Fshatrat Domneşti
Koordinatat 45° 12′ 0″ Veri

24° 50′ 0″ Lindje

Domneşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3229 banorësh dhe sipërfaqe 19.84 km². Komuna është formuar vetëm nga një fshat; Domneşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)