Jump to content

Domneşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Domneşti (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej3.229

Domneşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3229 banorësh dhe sipërfaqe 19.84 km². Komuna është formuar vetëm nga një fshat; Domneşti.