Jump to content

Călineşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Călineşti (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej11,082

Călineşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 11.082 banorësh dhe sipërfaqe 108,16 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 12 fshatrave: Carstieni, Călineşti, Ciocăneşti, Gorganu, Gulodu, Radu Negru, Rancaciov, Udeni, Urlucea, Valea Corbului, Văleni, Vreneşti.

Persona të famshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]