Râca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Râca
Komunë
Vendndodhja
Râca is located in Rumania
Râca
Râca

Koordinatat: 44°53′0″V 25°5′0″L / 44.88333°V 25.08333°L / 44.88333; 25.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.60 [1] km2
Popullsia 1425 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Adunaţ, Bucov, Râca
Koordinatat 44° 53′ 0″ Veri

25° 5′ 0″ Lindje

Râca është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1425 banorësh dhe sipërfaqe 42.60 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Adunaţ, Bucov, Râca.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)