Jump to content

Uda (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Uda (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej2.227

Uda (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2227 banorësh dhe sipërfaqe 81.25 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 16 fshatrave: Băduleşti, Bărăneşti, Braniştea, Chiriţeşti, Cotu, Dealu Bisericii, Dealu Tolcesei, Diconeşti, Gorani, Greabăn, Lunguleşti, Miercani, Rîjleţu-Govora, Romana, Săliştea, Uda.