Cepari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cepari
Komunë
Vendndodhja
Cepari is located in Rumania
Cepari
Cepari

Koordinatat: 44°48′0″V 24°41′0″L / 44.80000°V 24.68333°L / 44.80000; 24.68333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38,62 [1] km2
Popullsia 2.354 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Cepari Pamanteni, Carpeniş, Cepari Ungureni, Moraşti, Şendrulesti, Urluieşti, Valea Magurii, Zamfireşti
Koordinatat 44° 48′ 0″ Veri

24° 41′ 0″ Lindje

Cepari është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2.354 banorësh dhe sipërfaqe 38,62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Cepari Pamanteni, Carpeniş, Cepari Ungureni, Moraşti, Şendrulesti, Urluieşti, Valea Magurii, Zamfireşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)