Merişani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merişani
Komunë
Vendndodhja
Merişani is located in Rumania
Merişani
Merişani

Koordinatat: 44°58′0″V 24°44′0″L / 44.96667°V 24.73333°L / 44.96667; 24.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.12 [1] km2
Popullsia 4750 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Crâmpotani, Dobrogostea, Malu Vânăt, Merişani, Vâlcelele
Koordinatat 44° 58′ 0″ Veri

24° 44′ 0″ Lindje

Merişani është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4750 banorësh dhe sipërfaqe 22.12 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Crâmpotani, Dobrogostea, Malu Vânăt, Merişani, Vâlcelele.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)