Jump to content

Merişani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Merişani
Popullsia
 • Gjithsej4.750

Merişani është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4750 banorësh dhe sipërfaqe 22.12 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Crâmpotani, Dobrogostea, Malu Vânăt, Merişani, Vâlcelele.