Poienarii de Argeş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poienarii de Argeş
Komunë
Vendndodhja
Poienarii de Argeş is located in Rumania
Poienarii de Argeş
Poienarii de Argeş

Koordinatat: 44°43′0″V 23°49′0″L / 44.71667°V 23.81667°L / 44.71667; 23.81667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1140 [1] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bonceşti, Ceaureşti, Ioaniceşti, Poienarii, Tomuleşti
Koordinatat 44° 43′ 0″ Veri

23° 49′ 0″ Lindje

Poienarii de Argeş është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1140 banorësh dhe sipërfaqe km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bonceşti, Ceaureşti, Ioaniceşti, Poienarii, Tomuleşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)