Căteasca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Căteasca
Komunë
Vendndodhja
Căteasca is located in Rumania
Căteasca
Căteasca

Koordinatat: 44°46′0″V 25°5′0″L / 44.76667°V 25.08333°L / 44.76667; 25.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63,00 [1] km2
Popullsia 3.900 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Catanele, Căteasca, Cireşu, Coşeri, Gruiu, Recea, Siliştea
Koordinatat 44° 46′ 0″ Veri

25° 5′ 0″ Lindje

Căteasca është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3.900 banorësh dhe sipërfaqe 63,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Catanele, Căteasca, Cireşu, Coşeri, Gruiu, Recea, Siliştea.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)