Jump to content

Priboieni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Priboieni
Popullsia
 • Gjithsej3.502

Priboieni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3502 banorësh dhe sipërfaqe 23.02 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Paraschiveşti, Priboieni, Valea Neni.