Priboieni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Priboieni
Komunë
Vendndodhja
Priboieni is located in Rumania
Priboieni
Priboieni

Koordinatat: 44°53′0″V 25°5′0″L / 44.88333°V 25.08333°L / 44.88333; 25.08333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.02 [1] km2
Popullsia 3502 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Paraschiveşti, Priboieni, Valea Neni
Koordinatat 44° 53′ 0″ Veri

25° 5′ 0″ Lindje

Priboieni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3502 banorësh dhe sipërfaqe 23.02 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Paraschiveşti, Priboieni, Valea Neni.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)