Cetăţeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cetăţeni
Komunë
Vendndodhja
Cetăţeni is located in Rumania
Cetăţeni
Cetăţeni

Koordinatat: 45°11′0″V 25°13′0″L / 45.18333°V 25.21667°L / 45.18333; 25.21667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106,00 [1] km2
Popullsia 3.090 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cetăţeni, Lăicăi, Valea Cetăţuia
Koordinatat 45° 11′ 0″ Veri

25° 13′ 0″ Lindje

Cetăţeni është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3.090 banorësh dhe sipërfaqe 106,00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cetăţeni, Lăicăi, Valea Cetăţuia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)