Jump to content

Albeştii de Muscel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Albeştii de Muscel
Location of Albeştii de Muscel
Popullsia
 • Gjithsej1,497

Albeştii de Muscel është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.497 banorësh dhe sipërfaqe 122,97 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Albeşti dhe Cândeşti.