Albeştii de Muscel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albeştii de Muscel
Komunë
Vendndodhja
Albeştii de Muscel is located in Rumania
Albeştii de Muscel
Albeştii de Muscel

Koordinatat: 45°19′0″V 25°0′0″L / 45.31667°V 25.00000°L / 45.31667; 25.00000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 122,97 [1] km2
Popullsia 1.497 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Albeşti dhe Cândeşti
Koordinatat 45° 19′ 0″ Veri

25° 0′ 0″ Lindje

Albeştii de Muscel është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1.497 banorësh dhe sipërfaqe 122,97 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Albeşti dhe Cândeşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)