Morăreşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Morăreşti
Komunë
Vendndodhja
Morăreşti is located in Rumania
Morăreşti
Morăreşti

Koordinatat: 45°1′0″V 24°34′0″L / 45.01667°V 24.56667°L / 45.01667; 24.56667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1958 [1] banorë
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Deduleşti, Dealu Obejdeanului, Luminile, Măncioiu, Morăreşti dhe Săpunar
Koordinatat 45° 1′ 0″ Veri

24° 34′ 0″ Lindje

Morăreşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 1958 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Deduleşti, Dealu Obejdeanului, Luminile, Măncioiu, Morăreşti dhe Săpunar.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)