Ţiţeşti (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ţiţeşti (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Ţiţeşti (Argeş) is located in Rumania
Ţiţeşti (Argeş)
Ţiţeşti (Argeş)

Koordinatat: 45°1′0″V 25°0′0″L / 45.01667°V 25.00000°L / 45.01667; 25.00000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.60 [1] km2
Popullsia 4931 [2] banorë
Fshatrat Bucşeneşti–Lotaşi, Cişmea (i quajtur nga vendasit edhe Şoseaua Mare), Ţiţeşti, Valea Mânăstirii, Valea Stânii
Koordinatat 45° 1′ 0″ Veri

25° 0′ 0″ Lindje

Ţiţeşti (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4931 banorësh dhe sipërfaqe 24.60 km². Komuna është formuar nga bashkimi i fshatrave: Bucşeneşti–Lotaşi, Cişmea (i quajtur nga vendasit edhe Şoseaua Mare), Ţiţeşti, Valea Mânăstirii, Valea Stânii.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)