Cocu (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cocu (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Cocu (Argeş) is located in Rumania
Cocu (Argeş)
Cocu (Argeş)

Koordinatat: 44°52′0″V 24°39′0″L / 44.86667°V 24.65000°L / 44.86667; 24.65000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.00 [1] km2
Nr. fshatrave 8
Fshatrat Cocu, Crucişoara, Popeşti, Bărbăteşti, Richiţele de Sus, Richiţele de Jos, Greabăn, Cocusi Făcălăteşti
Koordinatat 44° 52′ 0″ Veri

24° 39′ 0″ Lindje

Cocu (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 2366 banorësh dhe sipërfaqe 58.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 8 fshatrave: Cocu, Crucişoara, Popeşti, Bărbăteşti, Richiţele de Sus, Richiţele de Jos, Greabăn, Cocusi Făcălăteşti.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)