Recea (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Recea (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Recea (Argeş) is located in Rumania
Recea (Argeş)
Recea (Argeş)

Koordinatat: 44°26′0″V 24°28′0″L / 44.43333°V 24.46667°L / 44.43333; 24.46667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.38 [1] km2
Popullsia 3086 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Deagu de Jos, Deagu de Sus, Goleasca, Orodel, Recea
Koordinatat 44° 26′ 0″ Veri

24° 28′ 0″ Lindje

Recea (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3086 banorësh dhe sipërfaqe 63.38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Deagu de Jos, Deagu de Sus, Goleasca, Orodel, Recea.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)