Jump to content

Recea (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Recea (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej3.086

Recea (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3086 banorësh dhe sipërfaqe 63.38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Deagu de Jos, Deagu de Sus, Goleasca, Orodel, Recea.