Godeni (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Godeni (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Godeni (Argeş) is located in Rumania
Godeni (Argeş)
Godeni (Argeş)

Koordinatat: 44°27′0″V 24°57′0″L / 44.45000°V 24.95000°L / 44.45000; 24.95000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.00 [1] km2
Popullsia 3246 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bordeeni Capu-Piscului, Coteşti, Godeni, Malu
Koordinatat 44° 27′ 0″ Veri

24° 57′ 0″ Lindje

Godeni (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 3246 banorësh dhe sipërfaqe 33.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bordeeni Capu-Piscului, Coteşti, Godeni, Malu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)