Slobozia (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slobozia (Argeş)
Komunë
Vendndodhja
Slobozia (Argeş) is located in Rumania
Slobozia (Argeş)
Slobozia (Argeş)

Koordinatat: 43°55′0″V 24°42′0″L / 43.91667°V 24.70000°L / 43.91667; 24.70000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.01 [1] km2
Popullsia 4981 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Nigrişoara dhe Slobozia
Koordinatat 43° 55′ 0″ Veri

24° 42′ 0″ Lindje

Slobozia (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4981 banorësh dhe sipërfaqe 62.01 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Nigrişoara dhe Slobozia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)