Jump to content

Slobozia (Argeş)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Slobozia (Argeş)
Popullsia
 • Gjithsej4.981

Slobozia (Argeş) është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4981 banorësh dhe sipërfaqe 62.01 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Nigrişoara dhe Slobozia.