Dâmbovicioara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dâmbovicioara
Komunë
Vendndodhja
Dâmbovicioara is located in Rumania
Dâmbovicioara
Dâmbovicioara

Koordinatat: 44°41′0″V 25°33′0″L / 44.68333°V 25.55000°L / 44.68333; 25.55000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 949 [1] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ciocanu, Dâmbovicioara, Podu Dâmboviţei
Koordinatat 44° 41′ 0″ Veri

25° 33′ 0″ Lindje

Dâmbovicioara është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 949 banorësh. Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ciocanu, Dâmbovicioara, Podu Dâmboviţei.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)