Muşăteşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muşăteşti
Komunë
Vendndodhja
Muşăteşti is located in Rumania
Muşăteşti
Muşăteşti

Koordinatat: 45°13′0″V 24°47′0″L / 45.21667°V 24.78333°L / 45.21667; 24.78333

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Argeş
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.00 [1] km2
Popullsia 4022 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Muşăteşti, Prosia, Robaia, Rotăreşti, Valea lui Maş
Koordinatat 45° 13′ 0″ Veri

24° 47′ 0″ Lindje

Muşăteşti është një komunë në qarkun ArgeşRumani. Ka një popullsi prej 4022 banorësh dhe sipërfaqe 97.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Muşăteşti, Prosia, Robaia, Rotăreşti, Valea lui Maş.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)